Tage Hedqvist oljemålning
Vollendet
2013-10-05
205514
| Höchstes Gebot | 7 600 SEK |
| Schätzwert | 2 500 SEK |
HEDQVIST, Tage (född 1909-1997): Komposition, monogramsignerad och daterad 73, olja på duk, 92x73 cm,
PROVENIENS: Konstnärens familj,
UTSTÄLLD: Aguelimuseet i Sala, 1976