Gustave Albert oljemålning
Vollendet
2013-08-27
199815
| Höchstes Gebot | 14 000 SEK |
| Schätzwert | 18 000 SEK |
ALBERT, Gustave (Sverige/ Frankrike född Gustaf Albert Andersson 1866-1905): Motiv från Seine, monogramsignerad, olja på pannå, 25x34 cm
UTSTÄLLD: Svensk-Franska Konstgalleriet, Stockholm 71/22