Bordspendyl 1800-tal
Vollendet
2013-08-17
198417
| Höchstes Gebot | 2 400 SEK |
| Schätzwert | 4 000 SEK |
BORDSPENDYL, 1800-tal, Frankrike, slagfunktion, fodral i brons/ zinklegering, dekor av kvinna i sjönöd, romerska siffror, guillocherad urtavlaurets höjd ca 38 cm, glashuv, sockel med intarsia, höjd ca 49 cm
Pendel saknas, 1 visare saknas, glashuv med lagningnyckel medföljer