Tekanna och figurin Kina
Vollendet
2013-08-17
198328
| Höchstes Gebot | 550 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
TEKANNA samt FIGURIN, porslin, Kina, 18/1900-tal, tekanna med dekor i underglasyrblått, figurin i blanc de chine, höjd ca 14-15 cm
Tekannans pip med lagning