Smyckeset armband brosch och örhängen kamé
Vollendet
2013-07-12
194510
| Höchstes Gebot | Osåld |
| Schätzwert | 8 000 SEK |
ARMBAND, BROSCH, ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld, Italien 1800-talets andra hälft, skurna lavakaméer i olika färger, sexsidig, avlång form, reliefbilder i profil av kvinnor, broschen med romersk krigare, armbandets längd 18,5 cm, örhängen med krokar, brosch och örhängen i originaletui
Två kaméer i armbandet med lagning