Ljuskrona oscariansk
Vollendet
2013-06-17
191505
| Höchstes Gebot | 3 800 SEK |
| Schätzwert | 5 000 SEK |
LJUSKRONA, för 18 ljus, oscariansk, 1800-tal, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 75 cm
Skador, lösa prismor och kedjedelar medföljer