Erik Tryggelin oljemålning
Vollendet
2012-12-09
161364
| Höchstes Gebot | 7 600 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
TRYGGELIN, Erik (1878-1962):Stockholmsmotiv-Klara sjö, signerad och daterad 1923, olja på duk, uppfordrad, 27x32 cm