Skålfat i porslin Kina underglasyrblått
Vollendet
2012-11-20
157746
| Höchstes Gebot | 2 600 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
SKÅLFAT med vågigt brätte, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått, diameter 27 cm
Nagg på brättet