Skålfat i porslin Kina
Vollendet
2012-11-20
157731
| Höchstes Gebot | 2 600 SEK |
| Schätzwert | 3 000 SEK |
SKÅLFAT, porslin, Kina, Ming-dynastin, s.k. "Kraak", dekor i underglasyrblått, diameter 35,5 cm
Skador i form av lagningar och sprickor