Rustning
Vollendet
2012-02-20
121762
| Höchstes Gebot | 126 000 SEK |
| Schätzwert | 50 000 SEK |
RUSTNING, tysk, 1600-tal, halvrustning med stormhuva och handskar, delvis svärtad, bröstplåten och handskar med Nürnbergstämpel samt MG, höger brösthalva med graverad örn
Skador, lagingar, kompletteringar