Truls Melin

Truls Melin
Truls Melin
Truls Melin
Truls Melin
Truls Melin
Truls Melin
Truls Melin
Truls Melin

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

6 000-8 000 SEK

TRULS MELIN
född 1958
Utan titel/Untitled
Signerad a tergo Truls Melin. Edition 10/10. Gelatinsilverfotografi, 40 x 40 cm.
Utförd 1968/2000

Signed verso. Gelatin silver print.

PROVENIENS
Galleri Magnus Åklundh, Malmö

LITTERATUR
Moderna Museets Vänners Skulpturpris 2007, K.A.Linds Hederspris, Truls Melin, avbildad sidan 12, 17, 23

449

2021-05-25