Joan Miró, Quatre Colors Aparien el Món

Klubbat för:

330000 SEK

Utropspris

300 000-350 000 SEK

JOAN MIRÓ
Spanien 1893-1983
Quatre Colors Aparien el Món: Plate 1-5
Etsning och akvatint tryckt i färger, 1975, alla fem signerade och numrerade Miró 29/50. Tillhörande mapp medföljer.

Pappersmått:
89 x 63,5 cm
90 x 63 cm
89 x 63 cm
90 x 62,5 cm
90,5 x 63 cm

LITTERATUR
Dupin 822

502

2021-05-25