Inge Schiöler, Skogsdunkel

Inge Schiöler, Skogsdunkel
Inge Schiöler, Skogsdunkel
Inge Schiöler, Skogsdunkel
Inge Schiöler, Skogsdunkel
Inge Schiöler, Skogsdunkel
Inge Schiöler, Skogsdunkel
Inge Schiöler, Skogsdunkel
Inge Schiöler, Skogsdunkel
Inge Schiöler, Skogsdunkel
Inge Schiöler, Skogsdunkel

Klubbat för:

8000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

INGE SCHIÖLER
1908-1971
Skogsdunkel
Signerad Inge Schiöler. Pastell, 46,5 x 38 cm.
Utförd under 1940-talet

PROVENIENS
Gunnar Hjorthén, Galerie God konst, Göteborg, nr. 226.

UTSTÄLLD
Galerie God konst, Göteborg, "Inge Schiöler: Pastellmålningar", 1968, kat. nr. 4.

389

2021-05-25