George Barris, Marilyn Monroe, 1962
Vollendet
2020-11-24
530
| Höchstes Gebot | 12000 SEK |
| Schätzwert | 8 000-10 000 SEK |
GEORGE BARRIS
USA 1925-2015
Marilyn - Sitting, 1962
Signerad George Barris. Gelatinsilverfotografi, 23,5 x 18,5 cm.
Stämplad på baksidan George Barris, France
PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, våren 2009, katalognr 1060
därefter i privat svensk samling