George Barris, Marilyn Monroe, 1962

Klubbat för:

12000 SEK

Utropspris

8 000-10 000 SEK

GEORGE BARRIS
USA 1925-2015
Marilyn - Sitting, 1962
Signerad George Barris. Gelatinsilverfotografi, 23,5 x 18,5 cm.
Stämplad på baksidan George Barris, France

PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, våren 2009, katalognr 1060
därefter i privat svensk samling

530

2020-11-24