Axel Einar Hjort, soffbord, Utö, NK

Klubbat för:

150000 SEK

Utropspris

60 000-80 000 SEK

AXEL EINAR HJORT, soffbord, "Utö", Nordiska Kompaniet, 1930-tal, syrabetsad furu, ovalformad skålad bordsskiva, centralfot, höjd 48, 71 x 54 cm, smärre slitage

13

2020-11-24