Gino Sarfatti, golvlampa
Vollendet
2019-11-25
148
| Höchstes Gebot | 9000 SEK |
| Schätzwert | 12 000-15 000 SEK |
GINO SARFATTI, golvlampa, sannolikt modell 1074, formgiven 1957, stativ i metall, svartlackerad ljuspunkt, vridbar, höjd 175 cm, slitage, mindre bucklor