Bordslampa, jugend
Vollendet
2019-05-16
13
| Höchstes Gebot | 7000 SEK |
| Schätzwert | 8 000-10 000 SEK |
BORDSLAMPA, jugend, 1900-talets början, patinerad metall med dekor av vingliknande formationer, kupa av gulgrönt opakt glas, otydligt signerad, höjd 41 cm