Einar Jolin, Stilleben med blommor och äpple
Vollendet
2018-11-20
254
| Höchstes Gebot | 22000 SEK |
| Schätzwert | 25 000-30 000 SEK |
EINAR JOLIN
1890-1976
Stilleben med blommor och äpple
Signerad och daterad Jolin 1968. Olja på duk, 41 x 33 cm.
PROVENIENS
Gåva av konstnären till nuvarande ägares föräldrar