Märta Måås-Fjetterström, "Grön äng", matta
Vollendet
2017-11-09
214
| Höchstes Gebot | 40000 SEK |
| Schätzwert | 40 000-50 000 SEK |
MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, "Grön äng ", matta, formgiven 1929, rölakan, signerad AB MMF, 300 x 199 cm, saknar fransar, jämnt slitage