Axel Kargel, Rapsfält
Vollendet
2016-11-17
602
| Höchstes Gebot | 46000 SEK |
| Schätzwert | 30 000-40 000 SEK |
AXEL KARGEL
1896-1971
Rapsfält
Signerad och daterad A. Kargel 1951. Olja på duk fäst på pannå, 32 x 44 cm.
PROVENIENS
Gummesons Konsthall, Stockholm