Figurin, 1700-talets andra hälft

Klubbat för:

18000 SEK

Utropspris

12 000-15 000 SEK

FIGURIN, 1700-talets andra hälft, erotisk scen med faun och kvinna, brännförgylld brons, monterad på sockel av egyptisk porfyr, höjd 6 cm, obetydliga nagg

1207

2020-12-09