Kandelabrar, Restauration

Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration

Klubbat för:

50000 SEK

Utropspris

50 000-60 000 SEK

KANDELABRAR, ett par, parisarbeten, Restauration, för vardera fyra ljus, brännförgylld och mörkpatinerad brons, fyrkantig fot med pelarformad bas med roulettedekor, krönt av Putto stående på klot, bärande ymninghetshorn, utsvängda ljusarmar med dekor av växtornamentik och stjärnor, lösa manschetter, höjd 73 cm, bruksslitage, ställvisa lagningar och bättringar, tre ljuspipor med avvikande dekor

93

2020-06-10