Bordslampor, Restauration
Vollendet
2020-06-10
111
| Höchstes Gebot | 28000 SEK |
| Schätzwert | 25 000-30 000 SEK |
BORDSLAMPOR, ett par, parisarbeten, Restauration, matterad och polerad brännförgylld brons, tripodformad bas med kymation, volutformad dekor med växtornamentik, kannelerad pelare krönt av akantus, höjd 72 cm, bas med slitage, omarbetade kandelabrar