Bordslampor, Restauration

Bordslampor, Restauration
Bordslampor, Restauration
Bordslampor, Restauration
Bordslampor, Restauration
Bordslampor, Restauration
Bordslampor, Restauration
Bordslampor, Restauration
Bordslampor, Restauration

Klubbat för:

28000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

BORDSLAMPOR, ett par, parisarbeten, Restauration, matterad och polerad brännförgylld brons, tripodformad bas med kymation, volutformad dekor med växtornamentik, kannelerad pelare krönt av akantus, höjd 72 cm, bas med slitage, omarbetade kandelabrar

111

2020-06-10