Ljusstakar 1 par silver Stockholm 1791

Klubbat för:

50000 SEK

Utropspris

60 000-70 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, av Johan Stras, Stockholm 1791, klockformad fot med akantusbård, kannelerat kolonnskaft, lösa stämplade ljushattar, dekor av pärlstav, höjd 23 cm, senare fylld botten, fotkanten med ägarstämpel, bucklor

1230

2016-06-07