Leon Tarasewicz, Untitled

Leon Tarasewicz, Untitled
Leon Tarasewicz, Untitled
Leon Tarasewicz, Untitled
Leon Tarasewicz, Untitled
Leon Tarasewicz, Untitled
Leon Tarasewicz, Untitled
Leon Tarasewicz, Untitled
Leon Tarasewicz, Untitled

Klubbat för:

290000 SEK

Utropspris

150 000-200 000 SEK

LEON TARASEWICZ
Polen, född 1957
Untitled
Diptyk. Vardera signerade och daterade på baksidan Leon Tarasewicz 1990. Olja på duk, två delar tillsammans 190 x 260 cm.

PROVENIENS
Galerie Nordenhake, Berlin/Stockholm

UTSTÄLLD
Leon Tarasewicz, Malmö Konsthall, 12 september - 25 oktober 1992

155

2016-12-06